29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunma programı ile başladı. Atatürk anıtında başlayan çelenk sunma törenine; Kaymakamımız Sayın Mehmet Raşit ORHAN, İlçe Belediye Başkan Muharrem DERE, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Öğrenciler katıldı.
 
            Tören: Kaymakamımız Sayın Mehmet Raşit ORHAN Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. İlçe Belediye Başkan Muharrem DERE’nin çelenk sunumuyla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakamımız Sayın  Mehmet Raşit ORHAN kutlamaları kabul etti.
 
             Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümü kutlama programı, 29 Ekim günü Kaymakamlık Makamında bayram Tebriklerinin kabulü ile başladı. Kaymakamımız Sayın Mehmet Raşit ORHAN,  Kaymakamlık Makamında bayram tebriklerini kabul etti. Daha sonra Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları için Altınekin Düğün salonuna geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Kaymakamımız Sayın Mehmet Raşit ORHAN, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ve oyunların ardından,  kutlamalar son buldu.