CUMHURİYET’İMİZİN 95. YILI KUTLAMA MESAJI
 
  İlçemiz Kaymakamı Recep GÜNDÜZ, Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlamaları çerçevesinde aşağıdaki mesajı yayımladı.
                                           
“Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ve “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan edilen Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.
Büyük Önder Atatürk’ün eseri, büyük bir devrim ve milletimize eşsiz bir miras olan Cumhuriyetin ilanının 95. yılını birlikte kutlamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içindeyiz.
Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, bu sayede ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.
Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur.
Ülkemizde yaşayan herkes hürdür, temel hak ve özgürlükler Anayasa ve kanunlarla çerçevesi çizilen bir sistem içerisinde özgürce kullanılabilmektedir. Herkes, aynı geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşmaktadır. Herkes, tasada, kederde ve sevinçte ortaktır.
Türkiye Cumhuriyeti, 95 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış güçlü bir devlettir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü kutlar, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”