İLÇEMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
Cumhuriyetimizin 95. yılı, İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalara28 Ekim 2018 günü Atatürk Anıtı’na Çelenklerin sunulmasıyla başlandı. Saat 13.00’da yapılan çelenk sunma programına, İlçemiz Kaymakamı Recep GÜNDÜZ, İlçe Belediye Başkanı Muharrem DERE, protokol üyeleri ve İlçemiz halkı katıldı.
Kutlamalara 29 Ekim 2018 günü saat 09.30’da Kaymakamlık Makamında tebrikatın kabul edilmesi ile devam edildi. Kaymakamımız Recep GÜNDÜZ, tebrikata gelen; Belediye Başkanı,Daire Amirleri, Muhtarlar ve halkı kabul etti.
Saat 10.00’da tören alanına geçildi. İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanı burada toplananların bayramını ayrı ayrı kutladı.
Kutlama programı çerçevesinde; İlçemiz Kaymakamı Recep GÜNDÜZ yaptığı konuşmada;“Cumhuriyetin büyük meşakkatlerden sonra kurulduğunu” belirterek, tören alanında bulunan Altınekin halkına, özellikle de gençlere, öğretmen ve öğrencilere seslenerek, Cumhuriyetin faziletlerini korumak gerektiğini vurguladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kutlama etkinliklerinin beğeni ile izlenmesinden sonra tören sona erdi.