UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI
 
                İlçemiz Kaymakam V. Recep GÜNDÜZ’ün Başkanlığında, uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı.
 
            Toplantıya İlçe Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu Başkanı sıfatıyla Kaymakam V. Recep GÜNDÜZ, Üyeler; Belediye Başkanı Muharrem DERE, İlçe Jandarma Komutanı Muttalip ŞAHİN, İlçe Emniyet Amir V. Mustafa Hakan TANUR, İlçe Sağlık Müdürü Güldane KOYUNCUOĞLU, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin ÖZMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan YAPAR, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şakir UYSAL, İlçe S.Y.D.V. Müdürü Yusuf POÇAN, İlçe Gençlik ve Spor Müdür V. Mehmet ALTINTOP, Müftülükten V.H.K.İ. Ömer PARLAKYILDIZ iştirak ettiler.
 
İlçe Kaymakam V. Recep GÜNDÜZ, önemli bir sorun haline gelen uyuşturucunun başta gençlik olmak üzere tüm toplumu tehdit eden bir sorun haline geldiğini belirtti.
 
            Toplantıda söz alan İlçe Sağlık Müdürü Güldane KOYUNCUOĞLU, uyuşturucu kullananların sağlık durumları ve tedavi süreçleri ile ilgili bilgi verdi.
 
Alınacak önlemler ile ilgili kurum amirleri söz alarak, fikirlerini beyan ettiler. Özellikle aile eğitiminin önemi, sportif faaliyetlerinin arttırılması, camilerde vaaz ve irşad sohbetlerinin arttırılması, kenevir ekiminin önlenmesi vb. konularda gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususları dile getirildi.